Paskutinį vasaros savaitgalį Šiaulių rajono gyventojai praleido itin aktyviai. Vasaros uždarymo proga buvo suorganizuota kelionė į Latviją.

Kelionės pradžia džiugino itin geru oru, puikia dalyvių nuotaika ir neblėstančiomis šypsenosmis. Visi šiek tiek nedrąsiai, užėmė savo kelionės vietas autobuse ir vasaros palydėtuvės - prasideda.

O dabar apie viską nuo pradžių. Turistų pirma juoko banga nuvilnijo žaidžiant susipažinimo žaidimą, kurio metu kiekvienas vienu žodžiu apibūdino lūkesčius, kuriuos tikisi patirti per dvi dienas. Pesišnekučiuodami pasiekėme ir Latvijos teritoriją. Kai tiek daug aplink bendraminčių, kelias – neprailgsta. Pirma kelionės stotelė buvo Karostos muziejuje, kuriame anksčiau buvo karių reikmėms pritaikytos patalpos, tačiau kaip bebūtų gaila, paskutinė funkcija – kalėjimo. Pasitiko uniformuoti gidai, kurie komandų pagalbą iš kart pradėjo edukacinę ekskursiją. Dalyviams teko vykdyti komandas, bei patirti ne tik fizinės ištvermės iššūkius, tačiau ir nugalėti baimes. O kažakada tai buvo kiekvieno kalinio kasdieninė rutina. Na ir kaip dienos rutina be pietų… laikinieji “kaliniai” buvo vaišinami aukščiausios klasės pietumis, kuriais tuomet mėgavosi tik aukščiausio rango prižiūrėtojai. Tačiau, viešnagė Karostoje tuom nepasibaigė. Kartu su gidu aplankėme Reidano bunkerius, Karostos cerkvę, kuri išgyveno karinius išpuolius ir liko nepažeista. Kadangi kelionė suplanuota minučių tikslumu ilgai neužsibuvę ir padėkoję gidui, kurio kalboje girdėjome lietuviškos kalbos intarpų, tęsėme kelionę toliau. Sekanti stotelė – Jūrkalnės laukinis paplūdimys. Saulei žeme besiritinėjant ir palydint vasarą, kaip neįmerkti kojų į širdžiai mielą Baltijos jūrą. O ji, kaip visada, poilsiautojus priima itin svetingai. Vanduo gaivinantis, bangos teikiančios atsipalaidavimą ir aplink beplaukiojančios medūzos. Kelionės vadovai neleido per

daug įsijausti į vandens pramogas ir jau besipurtydami nuo kojų smėlį – lekiame toliau. Tos dienos poilsio vieta Ventspilis, tačiau ilsėtis nėra kada, kai dar tiek daug visko laukia. Vakarienė – suneštinė. Kiekvienas parodę savo kulinarinę išmonę pavaišinome maisto gėrybėmis. Vakarienė vyko iki tol, kol po truputį saulė nusileido link horizonto ir dangų apėmė tamsa. Su paskutiniais saulės spinduliais, kelionės dalyviai išskubėjo į naktinį žygį Ventspilio pakrante, aplank įvairias su laivininkyste susijusias vietas. Grįžę, pavargę, bet bekrykštaudami kaip vaikai, visi išsiskirstė ilsėtis.

Sekmadienio rytas ankstyvas. Greit užkrimtę pusryčius, lekiame link Irbinės. O šis, giliai pasislėpęs miške, miestelis turi įspūdingo dydžio, primenančią kosminę stotį iš filmų, radioastrononinę stotį. Iš viso stotys buvo 3, šiandien dirbanti viena. Tačiau iš likusių dviejų padaryti muziejus. Įėjus į senąją radio stotį, gali savomis rankomis prisiliesti prie istorijos, kurią reikia suprasti atomų lygmenyje. Įkvėpę ne kiekvieną dieną sutinakmos istorijos kvapo, tęsiame kelionę link Livonijos laikų pilies. Ši pilis manoma, jog buvo pastatyta net 13 amžiuje ir išlikusi iki šių dienų. Pilies sienos perkelia visus į visai kitą laikmetį. Įsupusi 13 amžiaus pilies rūmų aplinka nepalieka nei vieno abejingo. Tačiau laikas šioje vietoje, ne mūsų naudai. Visi pasmaguriavę ledų skubame atsisveikinti su jūra ir vasaros vėjeliu, pasiplaukiodami laiveliu. Kelionės metu kiekvienas panyra į savo apmąstymus, vėjui švelniai kedenant plaukus.

Na ir kelionė – finišo tiesiojoje. Grįždami stabtelime pasigrožėti ir išbandyti savęs Kuldingo krioklyje. Kodėl išbandyti savęs, nes tai yra ilgiausias natūralus krioklys Europoje, kurį galima pereiti pėščiomis. Tačiau nėra viskas taip paprasta, nes akmenų kraštai aštrūs, slidūs, nevienodas gylis. Tad, keliautojai, kurie priėmė iššūkį, pasijuto lyg per treniruotę. Šiek tiek laiko skyrę pasivaikščiojimams prie krioklio, neskubėdami grįžtame į realybę. Vasara ir atostogos baigėsi, grįžtame į savo gyvenimus.

Kelionė nebūtų tokia emocinga jei ne kelių dienų susitikmas ir visų veiklų suplanavimas prieš pačią išvyką. Kelionės dalyviai kelias dienas planavo ir pliplanavo nuostabų nuotykį iki pačių smulkmenų. Ir visų mūsų dėka, galima teigti, kad tai vienas audringiausių vasaros uždarymų. Didelis dėkui mūsų pastoviam partneriui Šiaulių raj. savivaldybei už dalinę paramą.

Additional information