Š.m. rugpjūčio 1-6 dienomis vyko vaikų ir jaunimo stovykla. Stovyklos tikslas jaunąją kartą paruošti galimoms ekstremalioms situacijoms. Šių dienų nūdienos rodo, kad ekstremali situacija gali įvykti labia staiga ir netikėtai, tad pasiruošimas tokioms situacijoms yra labai svarbus.

               Jaunimas, gamtos apsuptyje, mokėsi būtinų išgyvenimo paslapčių. Ruošėsi vandens filtravimo sistemas ir buvo supažindinti kokį vandenį galima vartoti, mokinosi užkurti ugnį be įprastų uždegimo priemonių. Taip pat statėsi pastoges, kurios praverstų komfortiškesniam poilsiui. Tam, kad pastogė būtų tvirta ir stabili reikia mokėti tinkamai pritvirtinti, tad stovyklos dalyviai rišo standartinius, dažniausiai naudojamus ir visur tinkamus mazgus. Kad išgyvenimo pamokų nebūtų per daug į svečius buvo atvykę policijos pareigūnai ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai. Specialistai supažindino su savo profesijos specifika, pristatė savo naudojamą įrangą, taip pat leido “pasimatuoti savo batus”. Kita iš veiklų buvo naktinis žygis. Dieną orientuotis yra viena, tačiau naktį – iššūkis. Su vadovų pagalba stovyklautojai įveikė tikrai ekstremalumo nestingantį naktinį žygį.

Pamokos pamokoms, tačiau stovykloje būta ir pramogų. Kadangi saulė ritinėjosi žeme ir po aktyvių žaidimų sporto aikštyne, vandens čiuožykla – tikras atokvėpis. Stovyklos pabaigos ritualas, pasisėdėjimas prie laužo ir žarijose keptos bulvės. Neveltui sakoma, kad genialumas slypi paprastume. Juk visi žinome, koks yra puikus potyris skonio receptoriams, kątik iš laužo iškeptų bulvių. Vakaras prie laužo tęsėsi iki paryčių ir buvo kupinas juoko ir pašnekesių.

Stovyklos organizatoriai nuoširdžiai dėkoja Šiaulių rajono savivaldybei už pasitikėjimą vykdant stovyklą skiriant dalinę finansinę paramą.

Additional information